Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 936 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Studnie głębinowe podlaskie na wiosnę

wtorek, 08 marca 2011 14:36

Od samego początku prowadzenia bloga można dojść do jednego słusznego wniosku: woda ze studni to duża oszczędność dla właścicieli domów z ogródkiem lub gospodarstwem. Wszystkie studnie głębinowe podlaskie na początku wymagają pewnego nakładu finasowego. Plusem całej tej akcji jest umiejętności wykopania studni w ciągu kilku dni a nawet godzin. Istnieją firmy które na swoich stronach oferują błyskawiczne wykonanie studni i natychmiastową możliwości pobieraia wody. Taka sugestia może skusić niejednego.

 

W okresie wiosennym zapotrzebowanie na wodę drastycznie idzie w górę. Pielęgnacja ogrodu, zwierząt i pola uprawnego pochłania ogromne ilości wody. Skąd brać na to wszystko pieniądze? Głupotą jest ciągnięcie wody z kanalizacji miejskiej ponieważ po miesiący zobaczymy rachunek za wodę. Najlepsze są studnie głębinowe Białystok z których czerpiemy wodę do woli.

 

Nie wiem dokładnie po jakim czasie koszty poniesione z tytułu zakupu studni zwrócą się za pośrednictwem nieograniczonej ilości wody, ale pewne jest jedno, że prędzej czy później odczujemy różnicę w zasobie portfela.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

Piękne studnie głębinowe podlaskie

piątek, 04 lutego 2011 10:57

Czy studnie mogą służyć tylko i wyłącznie do poboru wody? Czy ich wygląd jest nam całkowicie obojętny? Moim zdaniem studnie głębinowe podlaskie mogą być prawdziwym dziełem sztuki na naszym podwórku. Jak to zrobić? Na pewno nie jest to proste...

 

Ogólnie studnie kojarzą nam się z pozyskiwaniem wody. Ich wykopanie wprawdzie jest drogie ale z biegiem czasu koszty zwracają się w postaci wody. Jak wykonać studnie głębinowe Białystok aby nie szpeciły naszego ogrodu?  Przede wszystkim musi zająć się tym prawdziwy fachowiec który potrafi wykonać profesjonalne studnie głębinowe Białystok. Właściwie chodzi o zewnętrzne wykończenie całego projektu bo bloczki fundamentowe Białystok nie są elementem który nas interesuje.

 

Mamy ograniczone pole manewru ponieważ do studni musimy mieć szybki i łatwy dostęp. Uniemożliwia go nadmiar elementów które mają za zadanie wzbogacenie wyglądu studni. Zatem co zrobić aby nie przesadzić i nie robić z prostej studni...małej kapliczki z kwiatami? Wykonanie jej z dobrego materiału np, trwałego kamienia lub ewentualnie posadzka. Chodzi aby ładnie wkomponować studnię w architekturę działki. Myślę że dla fachowców w tej dziedzinie nie jest to problemem.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Odwierty pod różne działalności

poniedziałek, 17 stycznia 2011 11:54

Aby wykonać studnie głębinowe Białystok należy znaleźć odpowiednie miejsce do odwietu i wiercić. Ciężki sprzęt w takiej sytuacji jest konieczność ale czy tak droga maszyna musi służyć tylko pod odwierty dla studni? Zdecydowanie nie, bo to się nie opłaca. W tym poście studnie głębinowe podlaskie schodzą na drugi plan bo dziś najważniejsze są odwierty pod fundamenty.

 

Ktoś kto zna się odrobinę na budownictwie wie że nie każdy grunt nadaje się pod budowę. Ziemia musi mieć odpowiednią wytrzymałośc proporcjonalnie do tego co chcemy na swoim gruncie stawiać. Jest kilka sposobów wzmacniania gruntu a podstawowymi są wzmacnienie poprzez nasyp kruszywa które nie ugnie się pod ciężarem konstrukcji lub np wbicie pali w ziemię. Drugi sposób jest bardziej efektowny i w przypadku domu rodzinnego o wiele droższy. Wszystkie studnie głębinowe podlaskie zakładane są dzięki wywierconej dziurze w ziemi. Aby dom mógł stanąć na betonoweych palach te same maszyny muszą wywiercić otwory w glebie.

 

Trzeba odróżnić dwie metody instalowania pali w ziemi: jedna to wbijanie w ziemię a druga to odwiert i wkładanie pali w otwór. Na polskie realia obie możliwości są bardzo mało praktyczne i opłacalne. Zwykle działki nie potrzebują dodatkowego wspomagania jeśli chodzi o utrzymanie ciężaru konstrukcji. Sprawa wygląda zdecydowanie inaczej gdy chodzi o milionowe inwestycje które muszą powstać w określonym miejscu choć grunt nie jest najlepszy.

 

Można powiedzieć że zwykły dom o powierzchni 100 metrów kwadratowych to pikuś w porównaniu z 50-piętrowym wieżowcem. Obciążenie jest setki razy większe a ziemia stosunkowo podobna. Nie widzę innej możliwości jak nie wbijanie w ziemię betonowych, dodatkowo wzmacnienych zbrojeniem pali, które na prawdę działają cuda. Jesli ktoś kojarzy takie miejsce jak Dubaj z pewnością wie co oznacza wybudowanie czegoś na ziemi która nie istnieje:)


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

Lżejsza cześć zimy

wtorek, 04 stycznia 2011 12:45

Meteorolodzy zapowiadają że dalsza część zimy nie będzie taka gwałtowana jak w ubiegłym roku. Zapowiadane są małe odwilże ale również gruntowe przymrozki w granicach -10 stopni. Na ile zapewnienia specjalistów są prawdziwe o tym przekonamy sie za kilka tygodni. Z doświadczenia wiem że ani górale, ani specjaliści w telewizji nie są w stanie przewidzicieć nadchodzącej pogody. Moje dobre mniemanie o nich poszło w pił jak nadeszły majowe powodzie nie przepowiedziane przez nikogo....

 

Zatem jeśli ma byc dobrze to studnie głębinowe Białystok nie będą narażone na ekstremalne warunki pogodowe. Możemy w pewnym sensie odetchnąć z ulgą bo nie ma to jak brak wody spowodowany warunkami za oknem. W święta w pewnej wsi grupa ludzi musiała się zmagać z tego typu przeciwnościami. Pękła rura a studnie głębinowe podlaskie na tych terenach to za droga inwestycja a więc nie było alternatywy na rozwiązanie problemu. Władze tego terenu zapewniły beczkowóz ale dopiero drugiego dnia świąt. Można sobie wyobrazić rozgoryczenie mieszkańców którym zabrakło wody na wigilijną herbatę i kawę. To coś niesamowitego ale również nieszczęśliwy zbieg okoliczności.

 

Na pewno studnie głębinowe podlaskie rozwiązałaby ten problem. Osoby bardziej zamożne mieszkające obok zapraszały dotkniętych klęską mieszkańców na branie wody. To piękny gest że ludzie potrafią sobie wzajemnie pomagać w trudnych chwilach. Po świętach naprawiono rurę i życie wróciło do codzienności. Miejmy nadzieję żę lżejsza zima przepowiadana przez meteorologów będzie strzałem w dziesiątkę bo nie chcę aby komuś znowu zabrakło wody!


Podziel się
oceń
1
2

komentarze (12) | dodaj komentarz

Leje do woli

środa, 22 grudnia 2010 11:58

Jakie są zalety posiadania studni? Może w okresie zimowym tych zalet za dużo nie widać ale co nam szkodzi przenieść się o kilka miesięcy do przodu. Przede wszystkim studnie głębinowe Białystok to nieograniczony dostęp do pitnej wody. To zupełnie co innego gdy porównamy to z ciągnięciem wody z miasta. Wszystkie studnie głębinowe podlaskie pozyskują wodę a nastepnie ją ogrzewają i filtrują. Za te dwie czynności musimy płacić ale za sam surowiec nie. Na ostudzenie entuzjazmu powiem że woda w mieście jest bardzo tanie ale jej obróbka termiczna kosztuje bardzo wiele.

 

Posiadanie własnej studni to oszczędność przy zajmowaniu się ogródkiem czy hodowli zwierząt. Trudno obliczyć ile można na tym zaoszczędzić bo nie widziałem jeszcze gospodarstwa w którym nie byłoby studni. Na pewno ciągnięcie wody z kranu mógłby doprowadzić nas do bankructwa. Posiadając studnię można bez ograniczeń pozyskiwać wodę. To samo można powiedzieć o kranie ale w takiej sytuacji czymś co nas pogrąża jest bijący licznik. Gdy już posiadamy studnie głębinowe podlaskie właściwie nie jesteśmy w stanie odróżnić skąd pozyskujemy wodę do domu. Tani i wygodny sposób dla milionów polskich gospodarstw. Oby tylko ceny montażu takiej studni trochę zmalały.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Odbudowa studni

poniedziałek, 13 grudnia 2010 9:57

Dziś jest przełomowy dzień w nadchodzącym tygodniu. Dziś znowu zmieni się pogoda. Po wczorajszej odwilży, dziś amy znowu mróz i to wcale nie jednodniowy. Od dzisiejszego dnia temperatura będzie systematycznie spadać a opady śniegu wcale nie odpuszczą. Od razu widać że mnóstwo ludzi zaczęło mieć problemy z otwieraniem drzwi samochodowych czy odpaleniem silnika. No ale jeśli jest mróz to jak studnie głębinowe Białystok sobie radzą? Myślę że nie ma z tym problemu no chyba że mówimy o studniach które nie służą nam do zasilania wszystkich kranów w domu lecz do użytku bardziej gospodarczo-ogrodniczego.

 

Woda w studni bardzo rzadko zamarza. Musi być na prawdę zimno aby kilka metrów po ziemią woda miała możliwość zamarznięcia. Problem nie leży w samej studni lecz w rurach które doprowadzają ją do domu. Tu problem nabiera dodatkowej grozy. Z dostaniem się do rur jest drobniutki problem bo znajdują się one pod ziemią. Widziałem że w internecie pojawiają się tematy gdzie studnie głębinowe podlaskie i rury są głównym problemem. Myślę że najlepiej jest się poradzić ludzi którzy na własnej skórze przeżyli i naprawili w swoim domu zamarznięte rury. Forum jest do tego idealnym miejscem.

 

Jest to pewnego rodzaju odbudowa studni bo zamarznięte rury często pękają co powoduje poważną usterkę. Nie życzę nikomu takiego problemu w okresie zimowym a tym bardziej w okresie przedświątecznym. Usterki studni zdarzają się dość sporadycznie ale nie można powiedzieć że ich całkowicie nie ma. Jeśli chodzi o studnie gospodarcze gdzie woda służy do podlewania ogrodu, pojenia zwierząt to warunkiem jest dokładne zabezpieczenie wlotu do studni. Jeśli dokładnie "opatulimy" studnię można mieć nadzieję że nic złego się nie stanie. No bo przecież wiejska studnia często zostaje przykryta drobną deską czy blachą.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Domowe zastosowanie

wtorek, 30 listopada 2010 10:34

Tym razem przedstawię bardziej profesjonalny obraz na którym można zobaczyć studnie głębinowe Białystok oraz jej zastosowanie w gospodarstwie domowym. Można powiedzieć że mamy wszystko na dłoni. Wiercenie studni, bloczki fundamentowe Białystok czy sama woda to nie wszystko. Aby jak najlepiej wykorzystać całe przedsięwzięcie trzeba znać się na geologii ziemi i to że transportując wodę do domu z ziemi można wydobyć darmowe ciepło które ogrzewa naszą wodę.

 

Technologia odwiertów to nie temat na bloga. Jest tego tyle że na prawdę najlepiej jest zobaczyć to na własne oczy. Dziś tyle ludzi buduje domy za miatem. Nie wszędzie są rurociągi i kanalizacje a więc o wodę trzeba zadbać samemu. Tam właśnie można spotkać studnie głębinowe podlaskie no tylko że nie w okresie zimowym...

 

Zainteresujmy się tym w lato. Na pewno ktoś ze znajomych będzie budował dom za miastem gdzie niestety nie będzie takiej wygody jak woda z miasta.

 


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Zarys studni głębinowej

piątek, 26 listopada 2010 14:37

Nic tak dokładnie nie przekazuje tematu jak nie film czy fotografia. Ja osobiście jestem wzrokowcem i zdecydowanie więcej informacja pochłaniam gdy pojawiają się wykresy bądź obrazki. Tym razem będzie to schemat przedstawiający przekrój ziemi gdy buduje się studnie głębinowe Białystok. Jest to prosta sprawa i na pewno wspominając czasy szkolne przypomnimy sobie że coś takiego kiedyś widzieliśmy.

 

Temat na pewno pochodził z "hydrologia Polski". Tam na pewno było zagadnienie jak studnie głębinowe podlaskie oraz inne sposoby wydobywanie wody pitnej. Niestety te piękne czasy są już za nami i wiele nizbędnych informacji w tym temacie nam przepadło. Chyba nie trzeba opisywać ilustracji ponieważ jest dość jasna. Gorzej jeśli chodzi o samo wydobycie wody ale to na prawde trzeba się znaleźć na miejscu odwiertu aby zrozumieć w czym temat:)

 

studnie głębinowe podlaskie


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Odwiert

środa, 17 listopada 2010 10:53

Czy film trochę bardziej zobrazował temat? Wydaje się że tak ponieważ mało kto z nas widział jak się wierci w ziemi. Myślę również że studnie głębinowe podlaskie to nie temat który interesuje wszystkich. Osobiście lubię czytać o rzeczach skomplikowanych o których się nie mówi a jednak nam towarzyszą. Tym razem są to studnie głębinowe Białystok.

 

Przydomowe wiercenie to pikuś w porównaniu jak sie wierci w górach czy na morzu. Tak głębokości sięgają kilku kilometrów a więc nasze polskie studnie głębinowe Białystok to po prostu zero w tym porównaniu. Trudno stawiać oba odwierty w jednym szeregu ponieważ studnia na podwórku służy jako żródło wody. Odwierty na morzu to pozyskiwanie ropy lub gazu wartego miliardy dolarów. Kompletnie bez porównania.

 

Na koniec powiem że sztuką samą w sobie jest wyznaczenie miejsca gdzie należy drążyć pionowy tunel. Ja wiem, gps robi swoje ale dużo wcześniej od tego urządzenia także pozyskiwaliśmy surowce z głębi ziemi. Dziś częściej robi to za nas elektronika, kiedyś człowiek był najważniejszy.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

Prace przy studni

wtorek, 09 listopada 2010 9:51

Nic tak dobrze nie naświetli tematu jak film. Jest na nim fragment prac nad tym aby powstały studnie głębinowe podlaskie.  Praca jak widać nie nalezy do najlżejszych dlatego należy się szacunek ludziom którzy doprowadzają w taki sposób wodę do naszych domów. Film nie jest długi, ale w prosty sposób pokazuje z jakimi maszynami trzeba pracować. 

 Podziel się
oceń
2
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

środa, 21 marca 2018

Licznik odwiedzin:  22 797  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O moim bloogu

Studnie głębinowe podlaskie, bloczki fundamentowe, studnie

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 22797

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Finanse

Bloog.pl